O ceně

1. ledna spouštíme nominace a přihlášení do ceny GTP CR 2019

Zadejte svůj e-mail a my se vám připomeneme, až bude možné nominovat.

Global Teacher Prize Czech Republic

Naši budoucnost spoluvytváří kvalitní vzdělávání a o něm rozhodují kvalitní učitelé. Chceme zvýšit prestiž učitelského povolání a motivovat stávající i budoucí učitele k výkonu jejich profese. Proto jsme se v rámci Iniciativy Učitel, povolání snů rozhodli najít a ocenit inspirativní učitele základních a středních škol na území České republiky.

Jsme přesvědčeni, že čeští učitelé se mohou poměřit s globálními standardy  učitelské profese. Inspirovali jsme se mezinárodní cenou Global Teacher Prize, navázali jsme spolupráci s jejím pořadatelem – nadací Varkey Foundation, stali jsme se oficiálním partnerem pro pořádání národní varianty této ceny a roce 2017 jsme uspořádali nultý ročník Global Teacher Prize Czech Republic.

První ročník
V roce 2018 se uskuteční první ročník ceny Global Teacher Prize Czech Republic. Přihlašování do ceny GTP CR 2018 je možné od 1. ledna do 25. března 2018, slavnostní vyhlášení proběhne 14. června 2018.

Ceny Global Teacher Prize Czech Republic se mohou zúčastnit všichni učitelé základních a středních škol v České republice. Každý, kdo se přihlásí do soutěže, bude hodnocen na základě stanovených kritérií podle přesně určené metodiky. Ty nejlepší pak vybere nezávislá odborná porota odborníků, kteří se angažují v oblasti vzdělávání.

Finalisté, kteří se umístí na prvních třech místech, obdrží 50.000 Kč a získávají pro školu, na které působí, poukázku v hodnotě 20. 000 Kč na výběr produktů od hlavního partnera ceny, společnosti Albi. Zároveň jim pomůžeme s přihlášením do mezinárodní ceny GTP. Vítěz ceny GTP CR obdrží stáž na zahraniční vzdělávací instituci  v hodnotě 30. 000 Kč.