Nezařazené

Nominace a přihlašování do ceny GTP CR 2019 bude spuštěno 1. ledna 2019

Chci dostat upozornění o spuštění nominací a přihlašování do ceny GTP CR 2019

Cena pro vítěze Global Teacher Prize CR

12. června 2018

Už se to peče! Výroby ceny pro vítěze prvního ročníku GTP CR se zhostil scénograf a sklář Ricardo Hoineff.

Cenu předá vítězi prvního ročníku GTP CR na slavnostním vyhlášení, které proběhne ve čtvrtek  14. 6. od 18.00 v Mramorovém sále České spořitelny v  Rytířské ulici v Praze,  její autor Ricardo Hoineff.

Ricardo Hoineff

Od svých 17ti let pracoval jako asistent scénografie, scénotechnik  a art director pro divadla, televizní seriály, reklamy a slavný karneval v Riu.

Studoval na katedře Vizuální komunikace a následně na katedře Scénografie na Federální univerzitě v Rio de Janeiru. V roce 1991 se rozhodl pro své největší životní dobrodružství:  přestěhovat se do Prahy a studovat scénografii na DAMU u profesora Duška, promoval 1998. Pracuje jako scénograf pro Českou televizi, především pro Self Promotion. Za kampaně pro ČT získal Award TV campaigns on Promax Festival (Silver 2008 a Golden 2009 Prizes), spolupracoval také na projektech pro TV Nova, JOJ, slovinskou státní televizi a pro TV Barrandov, spolupracuje s reklamními agenturami.

V letech 2010 až 2012 studoval tvorbu a výrobu uměleckého skla na Vyšší odborné škole sklářské v Novém Boru u Milana Handla a Stanislavy Grebeníčkové.  Od té doby pendluje mezi Prahou a Novoborskem, mezi televizi a sklem, mezi městem a chalupou.