Mgr. Pavel Škramlík

Mgr. Pavel Škramlík, člen odborné poroty

Vystudoval Učitelství pro 1. stupeň základní školy se specializací TV na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem a Funkční studium managementu na Karlově univerzitě v Praze v projektu Úspěšný ředitel. Absolvoval dlouhodobé výcviky mentoringu, koučování a systemického vedení týmu.

Od roku 1997 působil jako učitel na 1. stupni základní školy Táborská v Praze 4 a poté v Litvínově; v roce 2003 se stal ředitelem malotřídní školy v Louce u Litvínova, v roce 2005 pak ředitelem SSZŠ Litvínov, kde působí dosud (http://www.sszslitvinov.cz). Jeho hlavním cílem v roli ředitele je naplňovat vizi: Vzájemnou podporou k úspěchu. Jsou mu blízké efektivní metody učení, svobodné pohledy na výchovu a přístup k dětem. Za důležité považuje respekt, vnitřní motivaci, individuální přístup, kreativitu a pocit úspěšnosti.

Je lektorem a trenérem kurzů dalšího vzdělávání se specializací na hodnocení a sebehodnocení žáků, hodnocení pracovníků ve školství, management a řízení školy; působí jako mentor, poradce, kouč. Spolupracuje na řadě projektů s MŠMT, NÚV a NIDV, vede studenty Katedry managentu UK v manažerských praxích, je spolupracovníkem Akademie Libchavy pro oblast vzdělávání pedagogů a podporu škol.